Jmenují se Mariya Mortillaro, jsem vdaná a mam tří děti. Narodila jsem se na Ukrajině, v České republice jsem víc než dvacet let. Před 11 let jsem v Praze potkala mého manžela, který pochází z Francie a ma Sicilské koření, jsme tedy opravdu mezinárodní rodina v nejlepším smyslem slovo 🙂

Moje rodina, vlevo je mého staršího syna Alexander, který si věnuje produkce hudby a grafický design.

Miluji rodinné cesty do zahraničí, například ve Francie, v Italie a v Rakousko. Umožňují mě poznávat jiné kultury a zároveň mít skvělé gastronomicky zážitky.

Proč koučing

Skoro po 18letou praxe jako stomatologická sestra sem se rozhodla radikálně změnit profese. Už jsem cítila, že jako zdravotní sestra nemůžu růst dal a byt vice pomocná lidem, které to nejvíce potřebuji, ale netušila jsem jaká bude další výzva. Somatické koučovaní mi přišlo na cestě úplně náhodně.

Začátky nebyli jednoduché, nicméně jsem hodně pracovala a brzy jsem si oblíbila si koučingu. Uvědomila jsem si, že jako kouč můžu pomáhat lidem na jiné úrovní, než jak jsem dokázala v předchozí profese.

Také jsem si uvědomila, že můžu klienty provázet na cestě za jejích cílem nebo úspěchem, že je můžu pomáhat otevírat nového potenciálu, podívat se na danou situace z vice uhlů pohledu, a hlavně dělat lidi šťastnými, zkratka cítila jsem, že toto je moje poslaní!

Koučing není ale konečná zastávka. Aktivně se zajímám o aromaterapie a léčivé byliny, dvě aktivity, které plánuji propojit s koučingu pro podporovaní úspěchu mých klientů. Jíž jsem absolvovala nekterých workshopů věnované těchto dvou témat, mé znalosti v této oblastí budou výrazně posílené během roku 2021 pomocí odborný kurz na aromaterapie se závěrečné certifikace. Budu zároveň zahájit příští rok tříletý kurz věnované léčivé byliny.

Ostatni aktivity

Kromě koučingu vedu ženské kruhy v neziskovou organizace Inbaze. Baví mě práce s ženami, propojovat kultury, navracet se ke kořenům, bezpečně sdílet a naslouchat srdcem. Mam obrovskou radost, když vidím, jak se ženy posouvají dal.

Pro mě to je velkým posunem a abych byla ještě víc prospěšná a nápomocna, jsem se přihlásila do dalšího výcviku koučovaní, konkrétně mezinárodního kurzu koučovaní uznán mezinárodní federace koučovaní (ICF) se závěrečnou certifikace IFC ACC.

Nabízím pro bono koučingu pro nekteré neziskové organizaci, například pro Rise and Shine. V minulosti, jsem se také zúčastnila workshop pro Dobrovolnická akademie INEX. Vice se dozvíte na LinkedIn.

Praxe a certifikaci

2020 – 2021 : Připrava na certifikace ICF ACC (International Coach Federation – Associate Certified Coach) – Coaching UP – International University of Coaching Development

Srpen 2020 – Základní kurz Pranic Healing – Pranic Healing Česká Republika

2018 – 2019 : Výcvik v metodě Somatické koučovaní v rozsahu 131 hodin – Výcvik v Somatickém koučování® je uznán ICF v kategorii ACSTH (International Coach Federation – Approved Coach Specific Training Hours) – Somatické koučování, s.r.o.

Členství

2020 : Členství ICF – International Coach Federation a členství ICF Česká Republika

Dokumenty